Znamy zwycięzców Konkursu na Grant

Po wysłuchaniu prezentacji wnioskodawców i dyskusji w gronie Komitetu Inwestycyjnego Konkursu na Grant realizowanego przez UOTT w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności 2.0” zostało przyznanych 11 grantów na kwotę 560 000 zł netto.

W wyniku konkursu finansowanie skierowane zostało do przedstawicieli siedmiu jednostek Uniwersytetu Warszawskiego.

Największa kwota inwestycji w projekty przedwdrożeniowe (140 000 zł netto) powędruje do trzech zespołów z Wydziału Chemii.

Wydział Chemii – 3 granty – 140 000 zł

• Wnioskodawca: dr hab. Maciej Mazur, prof. UW
    Przyznana kwota finansowania (zł netto): 60 000,00
    Tytuł projektu: „Formulacje farmaceutyczne sulforafanu do zastosowań w terapiach przeciwnowotworowych”
    Punktacja: 672
  • Wnioskodawca: dr Rafał Wieczorek
    Przyznana kwota finansowania (zł netto): 40 000,00
    Tytuł projektu: „Antyangiogenne peptydomimetyki w terapiach nowotworów złośliwych i innych schorzeń”
    Punktacja: 551
  • Wnioskodawca: dr Paweł Bącal
    Przyznana kwota finansowania (zł netto): 40 000,00
    Tytuł projektu: „Dekoracyjne powłoki ochronne na bazie amorficznych stopów wolframu, niklu i miedzi”
    Punktacja: 506

Wręczenie dyplomów dla beneficjentów konkursu i rozpoczęcie projektów odbyło się w dniu 26 czerwca 2019 r.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: www.uott.uw.edu.pl